top of page
Dekoratif Taş Duvar Kaplama

Yapıların dış cephelerinde veya iç mekan duvar dekorasyonlarında kullanılabilen Artpietra kültür taşları uygulama kolaylığı, uzun ömrü ve dekoratif görüntüsü ile yaşam alanlarınızı canlandırır. Taş evler günümüzde bir çok insanın yaşamayı hayal ettiği, insanoğlunun ilk kullandığı yapı malzemelerindendir. Şehirlerde yaşamın artması ve artan şehir nufusu nedeniyle yüksek katlı yapılarda yaşam zorunlu hale gelmiş, bu zorunluluk yapılarda yüksek katlı binaların yapımını  mecbur kılmıştır. Özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra şehirlerde sıva -boya uygulaması çok tutulmuş ve 20. yüzyılın sonuna kadar bu uygulamaya rağbet devam etmiştir.  Taş duvar ile yapılan binalarda duvar kalınlığının 80 cm -160cm arasındaki kalınlığı oluşturması, arazinin değerlenmesinden dolayı yüksek katlı binalara ihtiyaç duyulması, taş ev yapımını  imkansız hale getirmiş ve çelik yada betonarme bina yapımını tercih etmek durumunda bırakmıştır. Ancak bu yapı tekniklerine rağmen taş duvar görseli herzaman estetik açıdan revaçta kalmayı başarmıştır. Taş duvar görüntüsünü oluşturmak, taşın verdiği doğal efektleri binalarda görebilmenin tek yolu duvar taş kaplaması ile mümkün hale gelmiştir. Mevcut duvarların dekoratif taş kaplamasında ise ortaya ağırlık ve kalınlık gibi handikaplar çıkmış, taşın kaplanmasının önünde engel teşkil etmiştir.

Artpietra kültür taşları, duvar taş kaplama sının önündeki bu handikapları kaldıracak çözümler üreterek taşın kalınlığını ve ağırlığını düşürmek suretiyle modern yapılarında taş kaplamasının önünü açmıştır. Artpietra kültür taşları uygun ebat ve yüzey tekstürüne sahip doğal taşlardan alınan kalıpları, kusursuz bir şekilde aktarımını sağlayarak iç mekan taş duvar ve dış cephe taş duvar kaplamasını mümkün hale getirmiştir. kusursuz kalıp formları ve doğal renk alternatifleri ile  geniş ürün yelpazesine www.yskyapi.com aracılığıyla ulaşabilir, YSK mühendislik tecrübeli taş kaplama ekipleriyle taş duvar kaplama işleminizi yaptırabilirsiniz.

 

stonewrap-tas-kaplama-duvar-firma-tasduv

Taş duvar kaplama, Istanbul taş kaplama firmaları, Kaplama Taşı Ana Bayi, Artpietra taşları İstanbul dağıtımı, Artpietra uygulama ekibi temini. 

Emirgan Blog 14 dış cephe taş yapım işi YSK Mühendislik tarafından yapılmıştır.

bottom of page